Blog of Science

Original article:

http://www.anybrowser.org/campaign/index.html

Viditeľná iných prehliadačoch

Poznámka: Táto stránka bola napísaná Cari D. Burstein vyjadriť sentiment za “je možné zobraziť v ľubovoľnom prehliadači” kampaň. Ak ste tu uvedené z webových stránok nesie “Viditeľná With Any Browser” tematikou grafiku alebo text, znamená to, že autor namiesto súhlasí s kampaňou a podieľa sa v snahe odradiť prehliadača konkrétny web design. Prečítajte si nižšie pre viac informácií o tom, čo je to všetko o, a zistiť, či by ste sa chceli zúčastniť.

“Každý, kto tvoje o” tejto stránky je optimalizovaná pre prehliadač X “, na webovej stránke sa zdá, že túži po starých časoch, pred webu, keď ste mali veľmi malú šancu si prečítať dokument napísaný na inom počítači, ďalšie textový procesor, alebo inej siete.”
– Tim Berners-Lee v Technology Review, júl 1996

Ak ste prišli na túto stránku, pravdepodobne vás zaujíma o “Viditeľná With Any Browser” tematikou tlačidlo na to. Tu je moja vysvetlenie. Som veľmi spokojný s súčasný trend internetových stránkach návrh iba pre konkrétny prehliadača a ignorovanie ostatných. Je to veľmi nepríjemné pre mňa navštíviť webové stránky a zistil, že som bol odmietnutý, kým som sa vrátil s Netscape alebo Internet Explorer. Je to tiež nepríjemné navštíviť webové stránky, ktoré vám umožnia sa ľubovoľnom prehliadači, ale spoliehajú sa ťažko na tagy podporované iba v niekoľkých populárnych prehliadačov, alebo vynechať podporu pre textové prehliadače.

Rád by som, aby tento trend zvrátiť. Viem, že nie je možné zmeniť web sám, ale každý trochu počíta, a to je môj hlas pre nezávislé na platforme, non-prehliadača špecifické World Wide Web. Takže som sa zobrazí “je možné zobraziť v ľubovoľnom prehliadači tlačidlo” zdôraznil, že sa snažím vytvoriť svoje webové stránky, aby bolo možné zobraziť vo všetkých prehliadačoch, a úplne funkčné. Niektoré stránky môžu vyzerať lepšie v niektorých prehliadačoch ako v iných, ale všetky by mali byť každým prehliadačom. Snažím sa určitých značiek len použitie prehliadača vo vhodných spôsobov, a to iba v prípade, že je to dobrý dôvod pre ich použitie, a v prípadoch, v ktorých som použil slová, ktoré len niektoré prehliadače podporujú, ako sú obrazové mapy, rámy, Java, atď , som urobil v mojich silách, aby využil možnosti postupného k dispozícii vo formáte HTML alebo stanovené alternatívy pre prehliadače, ktoré je nepodporujú odbúrateľnosti. Prosím, dajte mi vedieť, ak narazíte na čokoľvek na mojich webových stránkach, ktoré nefunguje vo vašom prehliadači (byť konkrétny, čo prehliadač, ktorý používate, a to, čo nefungovalo), a ja sa budem snažiť to napraviť.

Každého, kto sa chce pripojiť v tomto úsilí pokračovať a skopírovať niektorý z mnohých grafiky poskytnutých účastníkmi kampane, ktoré sú k dispozícii na Akékoľvek Browser Graphics I pozvať. Ak máte pocit, že vytvoria inú grafiku pre kampaň, prosím! (A dajte mi vedieť, či môžem zabezpečiť, že grafiku pre ostatné použitie). Bol by som radšej, keby ste prepojili grafiku na túto stránku, aby ľudia vedeli, čo je to všetko o, alebo si vytvoriť vlastnú stránku o tejto kampani, ale ak nechcete, aby to v pohode so mnou taky.
Tu je ukážka trochu html môžete použiť (s vhodnými úpravami), ak sa vám páči:

<p><a href=”http://www.anybrowser.org/campaign/”><img src=”path-to-graphic/graphicname” width=”graphic-width-in-pixels” height=”graphic-height-in-pixels” alt=”Viewable With Any Browser” /></a></p>

Poznámka: Mali by ste si vybrať jednu z grafiky z Any Browser Graphics stránku a skopírovať ju do svojho adresára a zmeniť vyššie uvedený kód, aby zodpovedal vášmu nastavenie a grafiku, ktoré ste vybrali. Nenechajte odkaz priamo na grafiku na mojom serveri, ak môžete pomôcť, pretože to spomalí načítanie svoje stránky, vytvoriť väčší dôraz na svojom serveri, a ak mám presunúť súbor, môžete zistiť, že váš odkaz zastávky práce naraz.

Ak by ste radšej zobraziť grafiku na vašich stránkach, ale rád by som, aby ľudia vedeli, že vaše stránky je navrhnutý pre prácu s prehliadačom, možno budete chcieť stačí pridať textový odkaz niekde na vaše stránky, ktoré hovorí, že niečo v duchu “Viditeľná s vaším obľúbeným Browser” alebo “Optimalizované pre ľubovoľný prehliadač” (alebo čokoľvek, čo chcete povedať, že odráža váš prístup). Bolo by pekné, keby ste sa prepojiť tento text na tejto stránke, alebo ak chcete vytvoriť vlastnú stránku popisujúcu kampaň, aby ľudia, ktorí chcú vedieť, že môžete nájsť ďalšie informácie a prípadne vytvoriť vlastné stránky všetkými čitateľné. Možno budete chcieť navštíviť v ľubovoľnom prehliadači Graphics stránku hľadať iné slogany kampane, ktoré boli poskytnuté účastníkmi kampane.

Existujú dva hlavné dôvody, prečo dať grafiku a / alebo text na svojich stránkach, ak si navrhnúť webové stránky, ktoré sú zobraziteľné v ľubovoľnom prehliadači:

  • Ak chcete nechať svojim návštevníkom vedieť, že ste sa vyvíja úsilie, aby sa vaše stránky použiteľný každý.
  • Ak chcete podporiť ďalších ľudí, aby svoje stránky tak, aby boli možné zobraziť vo všetkých prehliadačoch.

Vytvoril som Dostupná Site Design Guide, ktorý pojednáva o problémoch s webových stránok dostupnosti a ako, aby sa vaše stránky čo najprístupnejší. To nie je príručka HTML, ale pomôže vám vedieť, čo dostupnosť problémové miesta sú na webových stránkach, a poskytovať poradenstvo o tom, ako sa s nimi vysporiadať. Uistite sa, že tiež konzultovať miest uvedených v časti odkazy na ďalšie informácie.

Ak narazíte na stránky, ktoré nie sú prístupné, a chcete povzbudiť ich, aby boli zobraziteľné ľubovoľným prehliadačom, je to dobrý nápad, aby im poslať správu. Tam sú k dispozícii na týchto stránkach niekoľko príkladov listy.

Dúfam, že budete spojiť v snahe odradiť prehliadača konkrétny web design a pomáhať chrániť slobodu voľby pre všetkých užívateľov webu.