Blog of Science





Original article:

http://www.anybrowser.org/campaign/abfaq.html

Často kladené otázky

Mám veľa otázok o možnej zobraziť v ľubovoľnom prehliadači poňatí a kampaň. Zistiť, či váš tu odpovede pred odoslaním na otázky, prosím skontrolujte nižšie. Ak sa váš dotaz neodpovedal, pošlite mi spätnú väzbu.

Otázka: nie je “Viditeľná With Any Browser” neznamená, že som si len robiť šedej stránok s obrázkami bez?

A: Nie. Byť “Viditeľná With Any Browser” neznamená, že nemôžete používať žiadne HTML, ktorý nie je podporovaný v konkrétnom prehliadači. Čo to znamená, že ak budete používať funkcie, ktoré nie je k dispozícii v niektorých prehliadačoch, mali by ste robiť to najlepšie, aby sa vaša stránka elegantne degradovať. HTML je navrhnutá tak, aby bolo možné poskytnúť alternatívu k prehliadačov, s ktorými sa nedotýkajte niektoré funkcie (napríklad rámy, obrázky, Java, atď.) Pre viac informácií o aby vaše stránky “je možné zobraziť v Any Browser”, nájdete v Dostupná Design Guide.

Otázka: Prečo sa nemôžeme len opýtať ľudí, aby zdokonaliť svoje prehliadača alebo prepnutie prehliadača?

A: Existuje mnoho dôvodov, prečo ľudia nemôžu, alebo nechcú upgradovať svoje prehliadača alebo spínač. Určite môžete hovoriť ľuďom, že by mali upgradovať, ale nemôžete ich nútiť, a nie podporovať ich na vašich stránkach je nielen neslušné, ale môže spôsobiť stratu návštevníkov. Niektoré dôvody, prečo sa ľudia nemusia byť možné upgradovať alebo prepnutie prehliadačov:

 • Môžu byť pomocou prehliadača budete potrebovať už, ale môže mať funkcie, ako je JavaScript, alebo Java vypnutý z rôznych dôvodov, vrátane bezpečnosti, firemnej politiky, stabilita, alebo redukovanie nepríjemností (ako tie odpornej GeoCities vyskakovacie okná)
 • Sú používate zdieľaný alebo laboratórne počítač, že sa nemôžu inštalovať programy na
 • Počítač, ktoré používajú, môže byť príliš starý na to, podporiť iný alebo novšiu verziu, alebo môže bežať príliš pomaly s ním
 • Môžu byť pomocou zariadenia, ktoré má vstavaný, nevymeniteľnú prehliadač (ako WebTV, alebo je Nokia 9000)
 • Môžu používať platformu, ktorá nebude podporovať Netscape alebo Internet Explorer (alebo čokoľvek prehliadač, že ich máte podnecovanie na použitie)
 • Môžu sa cítiť príjemné inštaláciu softvéru na počítači, pokiaľ to nie je nevyhnutné,
 • Nesmú byť ochotní ísť cez stiahnutie
 • Môžu byť pomocou shell konta, ktorý umožňuje len textový prístup
 • Nesmú byť ochotní zmieriť s bezpečnostné diery, chyby, alebo iných problémov súvisiacich s hlavnými prehliadačov
 • Môžu dať prednosť mnoho prehliadačov tretích strán náhradníkom browser- ponúkajú funkcie k dispozícii v hlavných prehliadačoch
 • Môžu mať osobitné potreby, ktoré obmedzujú ich schopnosť využívať na trhu prehliadačov, hmotnosti alebo robiť iné prehliadače viac pre nich užitočné. Aj v prípade, že používate prehliadač hmotnosť na trhu, niektoré funkcie môžu ešte stále pracovať pre nich. Pre používateľov, ktorí sú slepí napríklad prehliadače používajú reč na báze, a to aj v prípade, že majú prehliadač s podporou obrazu, ale stále nemôže pochopiť obrázky bez ALT atribúty, ktorý je upresnený stránke.

Otázka: Prečo by niekto v inom jazyku ako Netscape alebo Internet Explorer prehliadač?

A: Pozri vyššie uvedených dôvodov za “Prečo jednoducho nemôžeme žiadať ľudí, aby zdokonaliť svoje prehliadača alebo prepnutie prehliadačov?”.

Otázka: Keby môj web funguje v Netscape a Internet Explorer, je to dosť?

A: Pravdepodobne nie. Aj keď väčšina ľudí používať tieto prehliadače, existuje mnoho dôvodov, prečo niektorí ľudia nemajú, ako je uvedené vyššie. Akú úroveň kompatibility prehliadačov vám navrhnúť vaše stránky, je len na vás, ale väčšina webov môžu väčšinu svojho obsahu k dispozícii oveľa väčšiu škálu prehliadačov, než sa tak stane, často bez toho, aby výrazne väčšie úsilie.

Otázka: Sú veci, ako sú rámy, Java, JavaScript, kaskádové štýly, atď poriadku používať?

A: To záleží na svoje publikum, a ako dobre prácu robíte z využívať vstavané funkcie v HTML, ktoré vám umožnia vytvoriť stránku, ktorá degraduje pôvabne. Veľmi odporúčam, že pred použitím akejkoľvek pokročilé funkcie, vy spoločnú kontrolu rozum a overte, že ste je pomocou zo správnych dôvodov (teda na zabezpečenie funkčnosti, ktorá je najlepšie vykonaná týmto spôsobom, a nie len ukázať, môžete použiť pokročilý technológia). Potom zistíte, či môžete navrhnúť stránku tak, aby všetky pokročilé funkcie, ktoré používate nemusíte obmedzovať ľudí od prístupu k obsahu ak to nie je nevyhnutné. Pre viac informácií o konkrétnych technológií a dostupnosti nájdete v Dostupná Design Guide.

Otázka: Ako môžem zistiť, či moje stránka funguje v každom prehliadači?

A: Nemôžete mať istotu, že vaša stránka funguje v každom prehliadači, ale ak si kvôli Dilligence pri testovaní a validácii, mali by ste byť všeobecne bezpečné, a vy by ste mali vždy dať svojim užívateľom možnosť, aby vás upozornil, ak sa dostanete do problém. Pozri prístupných Design Guide: testovanie a validáciu pre informácie a rady o tom, ako na testovanie prístupnosti.

Otázka: Čo mám robiť, aby som bol uvedený ako zúčastnené webe? Myslíte si skontrolovať stránky pred ich zozname?
A: Ak chcete byť uvedený ako účastníckej siete použiť môj kontaktný formulár a dajte mi adresu. Byť uvedený ako účastníckej siete nie je dôkazom toho, že vaša stránka je viditeľná v ľubovoľnom prehliadači, ale naznačuje, že si myslíte, že ste urobili primerané úsilie, aby sa vaše stránky viditeľný všetkým, a že ste ochotní urobiť primerané zmeny mali by ste upozornení problémov s prístupnosťou. Čo je to rozumné je osobné rozhodnutie a ja nepresadzujú žiadne osobitné pravidlá o prístupnosti, aj keď ja očakávam, že každý, kto sa podieľa na kampani berie to dosť vážne, robiť to najlepšie. Pri ich pridanie do zoznamu sa často kontrolovať stránky pre pochopiteľných otázok, ale ja nevyžadujú opravu skôr, ako sa stránky dostať pridané (len som priniesť problémy vlastník webu pozornosti). Nerobím dôkladné kontroly prístupnosti na mieste, ak požaduje najmä vo vzťahu k časovej tiesni (áno, mám dennú prácu príliš).

Ak by ste sa chceli zúčastniť a nie sú oboznámení so všetkými typickými problematike prístupnosti, by som vrelo odporúčam skontrolovať Dostupná Design Guide pre informácie a rady o prístupnosti. Určite by ste mali skontrolovať časť testovania a validácie o radu na testovanie svoje stránky pre prístupnosť.

Otázka: Nemám na webovú stránku, ale rád by som, aby pomohol. Čo mám robiť?

A: Najlepší spôsob, ako môžete pomôcť, je šírenie slovo nikomu si myslíte, že by mohol mať záujem (nie spam, prosím!). Môžete sa tiež snažiť, aby sa sťažovať na stránky, ktoré nie sú prístupné ty- tam sú niektoré príklady písmená budete chcieť použiť (alebo môžete prispieť vlastný). Mnoho stránok tvrdia, že nerobia ich stránky prístupné, pretože nevnímajú dopyt.

Uistite sa, že vám váš hlas počuť, aby vedeli, že niekto si o to. Iné spôsoby, ako prispieť, sú na vytvorenie a odoslanie v kampani grafike (ak máte pocit, že vyjadrenie seba samého kreatívne), alebo dobrovoľne preložiť do iného jazyka, ak viete, ten, ktorý nie je už k dispozícii v zozname preklady.

Otázka: Nie je stravovanie striedať a staršie prehliadače držia späť technológie?

A: To je bežný omyl. Skutočnosťou je, že nezlučiteľnosť je vysoká, aj medzi hlavných prehliadačoch, a množstvo proprietárnych rozšírení a chudobnými noriem podporovať, aby bolo dosť ťažké, aby sa stránky, ktoré ešte pracujú trvalo v hlavných prehliadačov pri použití “najnovšej technológie”, teda odrádzať návrhári mieste od použitie týchto “inovácie”. V rovnakej dobe, W3C zaviedla mnoho užitočných odporúčaní pre HTML a súvisiacich technológií, ktoré boli zle podporované alebo úplne ignorovaná. Ak sú zavedené nové prvky HTML, ak nie sú riadne premyslené prvé, môžu spôsobiť veľa problémov pre ľudí, ktorí používajú ich (spomeňte si na prvú verziu snímok?). Tvorcovia veľké prehliadača sa viac zameriavajú na získavanie nové veci uvoľní, než je tomu u uistite sa, že je dobre, a oni odídu docela neporiadok opraviť v tomto procese. Keď W3C predstaví odporúčania HTML, boli úplne vyhodnotené a hlavné problémy boli vyriešené. Netscape a Microsoft sú obaja súčasťou W3C a je tu možnosť sa zapojiť do vytvárania nových odporúčaní. K dispozícii je viac ako nebezpečenstvo výhoda pre širokú verejnosť, aby ich ísť preč na vlastnú päsť a zavádzanie nových patentovaných položky.

Ak chcete rozlíšiť ich prehliadača, že by bolo lepšie, keby Microsoft a Netscape zameraný na zlepšenie prehliadačoch seba a na základe skúseností užívateľov a prispôsobenie schopností, skôr než sa snažiť kooptovať jazykom, ktorý ste mal byť tlmočenie s nimi. Mnoho užitočných funkcií, ako je napríklad možnosti filtrovania reklamy, postavenej v overovaní, konkrétne povolenie pozemok / zakázanie funkcií a zväčšenie sú k dispozícii iba v oblasti inovácií tretích strán browsers- v hlavných prehliadačoch väčšinou obmedzená na nové proprietárne rozšírenie a funkcií, ktoré posúvajú súvisiace produkty (ako Hotmail integrácie v programe Internet Explorer alebo tlačidlo predajni v Netscape), zatiaľ čo reálne zlepšenie užívateľskej skúsenosti váhal.

Podpora štandardov a nevytvorí stránky, ktoré sú špecifické pre prehliadač je skutočný spôsob, ako udržať na trhu prehliadačov otvorené a udržať prehliadača technológie zlepšuje.

Otázka: Nevadí mi, keď stratím malú skupinu osôb, ktoré navštívia moje stránky. Existujú nejaké iné dôvody by som sa mal starať o bytí, zobrazovaný v ľubovoľnom prehliadači?

A: Okrem zrejmých otázok stropných, tam sú niektoré ďalšie veci, ktoré by ste mali zvážiť. Po prvé, v Spojených štátoch, ADA (Američania so zdravotným postihnutím zákona) by mohli byť použité na webových stránkach. Môžete si tiež nájsť zoznam celosvetových politík týkajúcich prístupnosť webových stránok na webe W3C. Tým, že vaše stránky prístupné môžete vyhnúť prípadnej právne problémy. Navyše, možno budete chcieť, aby zvážila, že aj keď sa stráca len malú skupinu, tie môžu byť dôležití ľudia strácate. Výber prehľadávača nie je nevyhnutne efektívne ukazovateľ ochoty návštevníka ku kúpe svoje výrobky alebo akúkoľvek inú činnosť vaše stránky existuje pre. Táto osoba prechádzanie stránok môže byť príliš chudobný dovoliť upgradovať svoj počítač (spoločné vnímanie o ľudí, ktorí používajú alternatívne prehliadače), alebo môžu byť Vice President, ktorí chcú utrácať, prechádzanie rýchle informácie pomocou svojho mobilného telefónu prehliadača. Človek, vyradené z vašich stránok by mohol byť niekto, kto by si kúpil produkt, bol šťastný s vašou službou, a povedal 100 svojich klientov (stávka, že ste nevedeli, že boli poradca!), Na nákup od vás. Môžete to povedať dopredu, a môžete byť prekvapení, kto vám chýba.

Otázka: Koľko ľudí prechádzať bez obrázku?

A: nezdá sa, že by presné štatistiky o to (rovnako ako väčšinu ostatných vecí na internete). Typicky je to spomenie v 20 alebo 30 percent, aj keď sa líšia v závislosti na veľké triedy užívateľov a typu stavby. Pridanie podpory pre non-image prehliadačov nie je ťažko vidieť Dostupná Design Guide: snímok pre viac informácií o tom, ako to urobiť.

Niektoré dôvody, ľudia nemusia byť možné zobraziť obrázky na vašich stránkach:

 • Môžu mať vypnutý obrazy, ktorý umožní rýchlejšie prehliadanie webových stránok (najmä ľudí s pomalým pripojením alebo pomocou telefónnej vytáčania, ktoré nie sú volať zadarmo, veľmi časté vo vidieckych oblastiach alebo mimo USA)
 • Môžu byť pomocou prehliadača pomocou textového (buď preto, že musí, alebo preto, že je to lepšie pre ich potreby)
 • Môžu byť slepý a pomocou reči prehliadača
 • Oni môžu odfiltrovať určité typy obrázkov (napríklad reklamy)

Otázka: Aké percento užívateľov nepoužívate Netscape alebo Internet Explorer 4.0 alebo vyšší?

A: K dispozícii nie sú žiadne presné štatistiky o to, ale je to zvyčajne zavesený na asi 5-10 percent. To sa líši veľa z miesta na miesto, a je ťažké presne na mieru, pretože mnoho užívateľov meniť ich prehliadača predstierať prichádzajúci z hlavného prehliadača (v dôsledku mnohých miestach obmedzujúcich prístup ku uznávaných prehliadača) a mnoho iných výrobcov prehliadačov spoznať seba ako major prehliadača z rovnakého dôvodu (zvyčajne názov prehliadač je stále v cene, ale mnoho Štatistiky programy sa nerozlišujú).

Navyše, to neznamená, že len malé percento z užívateľov používa alternatívne browsers- len, že malý počet zobrazení pochádzať z nich. Vzhľadom k tomu, že veľa miesta na internete robiť zlú prácu podporu alternatívne prehliadače, ľudia ich pomocou pravdepodobne nebudú prechádzať toľko miesta vplyvom zátarasy s ktorými sa stretávajú, a tým aj percento užívateľov, ktorí tieto prehliadače je pravdepodobne podstatne vyššie ako tie, ktoré merajú hity.

Ak máte prístup k svojím logov webového servera, môžete byť schopní zistiť, čo vaši používatelia používajú na prístup k stránke. To nie je úplne presný obraz o potrebách svojich používateľov však. Ak váš web nie je prístupný v alternatívne prehliadače, ľudí, ktorí používajú tento prehliadač nie je pravdepodobné, že trávia veľa času na svojich stránkach, takže by ste prirodzene vidieť menej hity z nich. Ak ste boli, aby sa vaše stránky prístupnejšie, mohli by ste vidieť tie hity ísť hore. Tiež, ak nechcete filtrovať obrázky alebo na stránkach v rámoch von výpočtov, štatistiky pre tieto stránky budú prirodzene šikmo.

Ak používate alternatívnu metódu pre analýzu štatistiky webu, ako je napríklad webovým čítač, Javascript, alebo mimo službu, nemusí počítať všetky prehliadače, takže si s nepresnými štatistikami. Napríklad, budú všetky čítač obraz, ktorý nie je založený zvyšovať, ak obraz nie je načítaný, takže niekto na návšteve s báze prehliadača alebo obrazy z textu, nebudú si počítal.

Otázka: Nie je na podporu alternatívnych prehliadačov pomôcť Microsoft / Netscape?

A: Podpora pre alternatívne prehliadače pomáha skoro každému, aj keď spoločnosť, ktorá má najväčšiu silu na trhu prehliadača (v súčasnej dobe Microsoft, aj keď Netscape má stále veľa vplyvu) má najviac stratiť z klientov, ktorí majú na výber. Bez ohľadu na to, či máte sťažnosť proti jednému z hlavných dodávateľov prehliadača alebo ak chcete podporiť jeden cez druhý, to je ešte dôležitejšie, aby pole otvorené pre všetkých, aby sme neskončili utrpenie ako výsledok. Pamätajte si, že hlavné prehliadače naozaj nemajú svoje najlepšie záujmy na mysli.

Otázka: Nie je to len banda anti-Microsoft / anti-Netscape veci?

A: Nie tak celkom. Osobne nie som veľkým fanúšikom ani jedného, ale je to viac o zaradenie než vylúčení. Je to veľmi ľahké sa dostať naštvaný na to, čo predajcovia urobili na trh, ale je to lepšie, aby išli príkladom a odmietajú hrať svoje majetkové hry, ako je pečiatka nohu a len blokovať ľudí, od toho, čo predajca sa stalo, že naštvaný. Budem konštatovať, že Microsoft vlastniť väčšinu trhu prehliadača je veľmi nebezpečná vec, pretože môžu použiť vytlačiť alternatívne platformy z trhu. Netscape tiež spôsobilo problémy tým, že hrá veľmi Microsoft ako hry sa snažia ovládnuť trh prehliadača, a potom robí zlú prácu udržať svojho prehliadača a podporujúce štandardy. Najlepší spôsob, ako bojovať proti týmto druhy taktiky nie hrať hru navrhovanie proprietárne stránok a požadovať stránky, ktoré nie sú špecifické pre prehliadač.

Otázka: Neviem, HTML- som používať grafický editor pre vytváranie stránok. Čo môžem urobiť pre to, aby sa moje stránky zobraziteľné ľubovoľným prehliadačom?

A: To je ťažká problém. Niektoré grafické editory sú lepšie ako ostatné v také veci, a ja nie som moc v grafickom editore užívateľa, takže nemôžem ponúknuť veľkú pomoc. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je pokúsiť nepoužívať editor, ktorý robí príliš zlé prácu, použite validátor editor poskytuje, a využiť všetkého, čo sa môžete urobiť, aby sa vaše stránky prístupnejší (ako je poskytovanie ALT). Ďalšie informácie nájdete v Dostupná Design Guide: Tools.

Q: Chcem používať nefunguje v mojom prehliadači. Čo s tým mám robiť?

A: To najlepšie, čo môžete urobiť, je oznámiť správcovi webu. Buďte zdvorilí (ľudia sú všeobecne oveľa viac ochotní pomôcť, keď ste zdvorilý) a vysvetliť, tak jasne, ako je to možné, čo problémy ste sa stretli a ako sa môžu reprodukovať tieto problémy pre testovanie pre seba (za predpokladu, že know-how) , Je to veľmi dobrý nápad tiež postúpi ponukou Design Guide či inú literatúru on-line, ktorá vysvetľuje, ako si poradiť s problematikou prístupnosti, ktoré majú, tak že oni budú vedieť, ako to opraviť, ak sú ochotní. K dispozícii sú si môžete založiť svoju správu preč, ak sa vám páči nejaké príklady listov.

Ak sa ti, že sú ochotní opraviť svoje stránky, dajte im vedieť, čo ich akcie sa im stojí (opäť, byť zdvorilý), pokiaľ ide o návštevy z vás (alebo iné, keď sa normálne odporučiť stránky), predaj, atď. Tiež v prípade, existuje konkurenčný web, ktorý je prístupný na vás, uistite sa, že aby vedeli, že sú, ako sa vaše podnikanie miesto. Možno nebudete môcť zmeniť svoj názor, ale môžete dať im niečo na premýšľanie.

Otázka: Nebolo by jednoduchšie, aby si tvorcovia prehliadača dodržiavať štandardy, než aby sa všetky webové stránky, aby sa ich stránky zobraziteľné iných prehliadačoch?

A: Domnievam sa, že dostať tvorcovia prehliadača dodržiavať normy je skvelý nápad, a ja plne podporujem úsilie robiť to, a ja nemám v úmysle, aby sa pokúsili nahradiť toto úsilie sa svojej kampane. Domnievam sa však, že kľúčovým prvkom v tomto úsilí je znížiť motiváciu tvorcovia prehliadača musieť aj naďalej ignorovať normy. Najlepší spôsob, ako viem, k tomu, že je návrh stránok, ktoré sú vyhovujúce štandardom a zvláštne non-browser. Tak dlho, ako sa tvorcovia prehliadača môžu dostať webové dizajnérmi robiť svoju špinavú prácu marketing pre nich, oni nemajú moc dôvod podporovať normy úsilie. Čím stránky možno zobraziť v ľubovoľnom prehliadači, a povzbudzovať ostatných, aby tak urobili, je veľmi pravdepodobné prehliadača vynaložiť úsilie na podporu štandardov.

Navyše, aj keď Netscape a Microsoft plne implementovaný štandard, stále existuje veľa ľudí, ktorí nepoužívajú tie prehliadača, alebo ktorí budú používať staršie verzie. HTML je navrhnutý tak, aby rozložiteľných tak, aby web návrhári nemusíte nechať ľudí za sebou. Takže je stále dôležité, aby sa vaše stránky prístupné všetkým, a HTML robí prácu jednoduchšie, než si možno myslíte.

Q: Nepodporuje každý prehliadač nemožné? A čo všetkých tých ľudí, ktorí nevedia čítať jazyk, vaša stránka je na? Ak sa vydáte, že ďaleko, nemali by ste preložiť do všetkých jazykov taky?

A: Aj keď je pravda, že nie je možné podporovať každom prehliadači, po celú dobu, môžete využiť vstavané funkcie v HTML, aby vaše stránky prístupné takmer každému bez spústy ďalších ťažkostí. Ak máte schopnosti preložiť vaše stránky, že je to dobrá vec, ale nie je to zďaleka tak realizovateľný, ako robiť vaša stránka prístupná len o nejakom prehliadači.

Otázka: Existujú určité technológie nie je podporovaný všetkými prehliadačmi, ktoré musím použiť na mojich stránkach. Znamená to, že nemôžem robiť moje stránky prístupné?

A: Ak je to váš prípad, nemôžete vaše stránky 100% k dispozícii, ale stále môžete urobiť svoj diel, aby sa čo najviac z vášho webu prístupné ako je to možné. Možno budete musieť Java implementovať specifialized konfigurátor napríklad, ale to neznamená, že všetky ďalšie užitočné informácie k dispozícii na vašom webe nemôže byť k dispozícii všetkým. Ak máte špeciálne požiadavky na technológie v niektorých miestach na vašom webe, robiť to najlepšie, informovať užívateľa o tom, čo najskôr, ako to má zmysel, aby tak urobili. Napríklad, ak súbory cookie sú povinní urobiť objednávku na vašom webe, nemusíte čakať, až sa užívateľ pokúsi podať objednávku pred nechať je poznať všetko úsilie, ktoré strávil nakupovanie bolo márne, pretože nemohol uložiť nič v ich košíku. Dajte im vopred na informácie, aby mohli reagovať zodpovedajúcim spôsobom. V rovnakej dobe, nechcete, aby úplne zamknite ich, či môžete pomôcť to, len preto, že nemôžu používať cookies, pretože môžu byť len pri pohľade na ceny a vráti sa neskôr s sušienky prehliadači povolený k nákupu.

Je to dobrý nápad, mať informačné stránky k dispozícii kompatibility prehliadač na svojich stránkach, ak budete potrebovať nejaké pokročilé technológie pre využitie vášho webu. Buďte konkrétne informácie o tom, čo je potrebné, a to, čo je voliteľný (ale odporúčané). Mnoho stránok povedzte ľuďom, ktoré potrebujú, Netscape alebo IE 4.0 alebo vyšší používať svoje stránky, aj keď v skutočnosti len niektoré úseky vyžadujú určité technológie, ktoré môžu byť k dispozícii aj v iných prehliadačoch. Nepoužívajte len povedať ľuďom, že potrebujú špecifický prehliadač je vaše stránky, povedzte im, stránky, ktoré vyžadujú špecifickú funkčnosť, a dajte im vedieť o konkrétnych prehliadačov, ktoré viete, že sa s ním pracovať. Ak potrebujete SSL, určite nemusíte hovoriť im, že musia používať Netscape alebo IE- dajte im vedieť, že je nutné použiť prehliadač, ktorý je schopný SSL, a ak sa vám páči, navrhnúť prehliadačov, ktoré ste testované a overené bude fungovať. Tým, že konkrétnejšie informácie, môžu užívatelia starších a tretích strán prehliadača, aby sa inteligentný úsudok o tom, či môžu používať stránky efektívne, bez tlačil použiť konkrétny prehliadač, ktorý nemôžu potrebovať, aby spĺňali požiadavky na funkčnosť webu.